
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.177 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Termination | Through Hole |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 5.33 mm |
| Thickness | 3.43 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 16 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 1.05 W |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Power Dissipation | 1.05 W |
| Response Time | 1.3 µs |
| Number of Channels | 4 |
| Turn-On Delay Time | 500 ns |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Propagation Delay | 500 ns |
| Max Supply Current | 200 µA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Nominal Supply Current | 200 µA |
| Output Current per Channel | 6 mA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Voltage Gain | 106.02 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Current | 200 µA |
Stock: 8048
Distributors
pcbx
Unit Price$0.84467
Ext.Price$0.84467
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.84467 | $0.84467 |
| 10 | $0.61299 | $6.12990 |
| 25 | $0.55485 | $13.87125 |
| 50 | $0.52227 | $26.11350 |
| 100 | $0.49159 | $49.15900 |
| 300 | $0.46659 | $139.97700 |
| 500 | $0.44286 | $221.43000 |
| 1000 | $0.41207 | $412.07000 |
| 3000 | $0.41165 | $1234.95000 |
| 5000 | $0.41122 | $2056.10000 |
